Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11. Niedziela zwykła 13 VI 2021 r.

 

Dzisiaj:

Dziś wieczorem będziemy przeżywać Nabożeństwo Fatimskie w następującym porządku:

  • 17.30 Nieszpory i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • 18.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Floriana Koska z parafii pw. MB Dobrej Rady w Krakowie, kazanie wygłosi ks. Adam Sekula z parafii św. Stanisława BM z Krzczonowa; procesja różańcowa wokół kościoła.

Od przyszłej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa Metropolity krakowskiego dotycząca uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 

W tym tygodniu:

Poniedziałek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Czwartek: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.

Piątek: Trzeci piątek miesiąca, wieczorna Msza św. wotywna z Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszej wspólnoty oraz za rodziców dzieci utraconych.

Sobota: Na Mszy św. o 11.00 dzieci z klasy IIIb SP 5 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Niedziela: na Mszy św. o 13.00 dzieci z klas IV SP 1 będą przeżywały rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci komunijnych i rodziców w piątek od 16.30, a rocznicowych i ich rodziców od 17.15.

 

Nowenna różańcowa:

Jedną z inicjatyw modlitewnych przed uroczystością 30-lecia konsekracji naszego kościoła jest nowenna różańcowa. Przez kolejne tygodnie przed niedzielnymi Eucharystiami będziemy odmawiać różaniec w intencji naszej parafii.

  • · 13 czerwca różaniec fatimski po Mszy św. o 18.00
  • · 20 czerwca o 6.15 (przed pierwsza Mszą św.) poprowadzą Róże Różańcowe z zelatorkami Katarzyną Zawiła i Krystyną Radwan.

Pielgrzymka:

Serdeczne zapraszamy na Wadowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 14 – 19 lipca br. Szczegóły na plakatach.

65-lecie OSP na Dzwonku:

W tym roku strażacy z OSP Gorzeń Dolny obchodzą 65-lecie istnienia swojej jednostki. W najbliższą niedzielę (20 czerwca) ochotnicy z „Dzwonka” będą zbierać przed kościołem na swój nowy wóz strażacki. Jeśli ktoś ma ochotę wspomóc ich swoją ofiarą, to będzie taka możliwość przed i po każdej Mszy św.

 

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za dar ołtarza rodzicom dzieci z klas III SP 1.

 


 
galeria_parafia_13.jpg