Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2. Niedziela Adwentu 4 XII 2022 r.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy”

  

Dzisiaj:

Przeżywamy dzień modlitw w intencji Kościoła na wschodzie pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

O 17.30 Nieszpory.

Przez cały Adwent Msze św. w tygodniu będą sprawowane w następującym porządku:

Od poniedziałku do soboty:

  • 6.00 Roraty dla dorosłych z kazaniem
  • 6.50 Msza adwentowa
  • 18.00 Roraty dla dzieci z kazaniem (Intencje Mszy św. zamawiane na 17.00 będą odprawiane o 18.00).

W Zawadce Roraty: poniedziałek, środa i piątek o godz. 17.00

 

W tym tygodniu:

Środa: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa; o 17.30 różaniec w intencji Radia Maryja i TV Trwam.

Czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze św. w naszym kościele o 6.00, 6.50, 10.00 i 18.00, a w Zawadce o 17.00. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. z SP1 i SP5 zapraszamy na poświęcenie medalików na Mszy św. o 18.00; natomiast dzieci z SP w Zawadce na Mszę  św. o 17.00. Po wieczornej Mszy Spotkanie Akcji Katolickiej w podziemiach kościoła.

Piątek: Spotkanie wspólnoty Kana po wieczornej Mszy św.

Niedziela: na Mszy św. o 11.30 będzie obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów w naszej parafii; na Eucharystię zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami.

 

Konkursy Adwentowe:

Zapraszamy dzieci na Roraty o 18.00. Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany lampion. Szczegóły konkursu na parafialnym facebooku. Wzorem lat ubiegłych organizowany jest również konkurs szopek bożonarodzeniowych. Szopki należy przynieść do kościoła w sobotę 12 XII. Rozstrzygnięcie konkursu w IV niedzielę Adwentu tj. 18 XII na Mszy św. o 11.30.

 

Pielgrzymka:

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Pana Jezusa”. Termin 13-20 sierpnia 2023 r.; koszt 2 400 zł i 580 $. Więcej informacji w zakrystii, kancelarii i na parafialnym facebooku.

 

Spotkania biblijne:

Zapraszamy chcących pogłębiać swoją wiarę, wiedzę religijną i znajomość Pisma Świętego na spotkania ze Słowem Bożym „Adwentowe Rekolekcje Biblijne”. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali w podziemiach kościoła.

 

Opłatki i świece Caritas:

Opłatki, świece Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i sianko na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po każdej Mszy Świętej na stoisku przed kościołem. W Zawadce w zakrystii. Ofiary za świece zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Krakowskiej; natomiast ofiary za opłatki i sianko będą przeznaczone na budowę organów w naszym kościele.

Kiermasze świąteczne:

Dziś Armia Oliwierka zaprasza na kiermasz świąteczny przed naszym kościołem.

W przyszła niedzielę (11 XII) na świąteczny kiermasz zapraszają mieszkanki Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lwowskiej 31 prowadzonego przez Siostry Nazaretanki. Świąteczne ozdoby zostały wykonane przez mieszkanki w ramach terapii zajęciowej. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony ma zakup materiałów do terapii oraz inne potrzeby domu.

 

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na budowę nowych organów: na tacę, w kopertach, przelewem i do skarbon.

 


 
galeria_parafia_16.jpg