Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16. Niedziela zwykła 18 VII 2021 r.

 

Dzisiaj:

Łączymy się z pielgrzymami z Wadowic, którzy zmierzają pieszo na Jasna Górę. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

O 17.30 Litania do Krwi Chrystusowej i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.

 

W tym tygodniu:

Czwartek: święto św. Marii Magdaleny; 

Piątek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

Sobota: wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

Niedziela: św. Jakuba Apostoła; św. Krzysztofa;

 

Kancelaria:

Jutro (poniedziałek) kancelaria parafialna będzie wyjątkowo nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem bezpośrednio po porannej lub wieczornej Mszy św.

Przygotowanie do uroczystości 30-lecia konsekracji kościoła:

Kontynuujemy nowennę różańcową. Przez kolejne tygodnie przed niedzielnymi Eucharystiami odmawiamy różaniec w intencji naszej parafii. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 12.30 (przed Mszą św. o 13.00), modlitwę będzie prowadziła Róża Różańcowa z zel. Barbarą Bzdóła.

Pogrzeb śp. kpt. Wojciecha Stypuły ps. "Bartek":

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Urząd Miejski w Wadowicach oraz IPN oddział w Krakowie zapraszają na uroczystości pogrzebowe kpt. WOJCIECHA STYPUŁY ps. "Bartek", które odbędą się 23 lipca 2021 r. (piątek)  w Wadowicach.
Plan uroczystości:
10:15 wprowadzenie trumny do Bazyliki pw. Ofiarowania NMP
10:30 Msza Święta      
11:30 przemarsz konduktu pogrzebowego na cmentarz komunalny         
12:30 uroczystości pogrzebowe z asystą wojskową

1 grosz za 1 km:

W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

 

Podziękowania:

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Życzymy dobrego wypoczynku i udanych wakacji.

 


 
kosciol_tyl.jpg